Stor Perde Yıkama

Stor perdelerde özel teknikler ile zarar vermeden yıkama yapılması gereklidir. Bu yüzden stor perde yıkatmak için tecrübeli ve bilinen firmaların tercih edilmesi gereklidir.  Stor perde uzun süre yıkanmazsa çok fazla kararır ve perdede kalıcı solukluk ve matlık oluşabilir. Bu nedenle stor perde yıkanması hem temizlik hem de hijyen açısından önemlidir.

Stor perde evde nasıl yıkanır ?

Bu soruyu soruyorsanız bu şekilde stor perde yıkamanın çok zor ve zahmetli bir iş olduğunun bilinmesi gereklidir. Hatta evde stor perde yıkamak isterken stor perdenize ciddi zararlar verme olasılığınız da bulunmaktadır. Bu nedenle stor perde yıkatmak için kesinlikle profesyonel yardım alınmasını önermekteyiz. Yine de stor perdenizi yıkatmak istiyorsanız. Temizlik için öncelikle storun üzerindeki tozu almalısınız. Bunun için elektrikli süpürgeden yardım alabilirsiniz. Fırçalı ucu takarsanız tozu alması daha kolay olacaktır. Hatta fırçasız mümkün olduğu kadar kullanmayın.Tozu alınan stor perdeyi artık yıkamaya geçebilirsiniz.

Stor perde yıkama işlemleri için kurtköy stor perde yıkama, pendik stor perde yıkama, kartal stor perde yıkama, tuzla stor perde yıkama gibi bir çok yerden bize ulaşabilirsiniz. 

Zebra perde yıkama

Zebra perde yıkama için öncelikle perdenin kumaşının metal veya plastik kısımlarının ayrılması gereklidir. Bu işlem önemli ve tecrübe gerektirir. Zebra perde yıkama yapmak için perdelerinizi güvenilir ve bilinen firmalara teslim etmeniz gerektiğini belirtelim. Zebra perde önce parçalara ayrılır ve kumaşından alınır daha sonra parçaları ayrı silinir ve temizlenir kumaşı ise geniş alanda uygun kimyasallar kullanılarak havuz yıkama sitemi ile yıkanır. Zebra perdelerinizi yıkatmak için değirmen halı yıkama ile iletişime geçebilirsiniz.